Яку температуру потрібно збивати дорослому і дитині

Висока температура може виникнути через вірусну інфекцію, запальний процес, алергію і з інших причин. Температура показує нам, що організм виявив вірус чи іншого ворога. Якщо вона з'явилася і не підвищується вище 38, це означає, що організм бореться з інфекцією самостійно, а втручатися не потрібно. Якщо у людини знижений імунітет або вона перенесла операцію, чекати підвищення температури не варто.

Яку температуру потрібно збивати дорослому і дитині
Яку температуру потрібно збивати у дорослого?

Нормальна температура для здорової людини — це 36 і 6 градусів. Якщо вона підвищилася без інших симптомів до 37 і 2 і майже одразу знизилася до норми, переживати не потрібно. Якщо вона підвищена і тримається кілька днів, то звернися до лікаря, але не слід збивати температуру.

Якщо температура піднялася до 38, не панікуй. Пий більше рідини, дотримуйся постільного режиму і обтирайся вологими рушниками. Збивати температуру потрібно, якщо вона піднялася до 38 і 5 градусів. У такому випадку прийми жарознижуючий засіб, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Швидку допомогу потрібно викликати, якщо температура не спадає, а піднімається вище 39 з половиною градусів. Критична точка — 42 градуси, при яких можуть початися незворотні зміни, що тягнуть за собою пошкодження мозку.

Яку температуру потрібно збивати дитині?

Не потрібно збивати температуру у малюка чи підлітка, як тільки вона піднялася. Його організм точно так само, як і у дорослого, намагається сам боротися з вірусом, тому не заважай йому.

У дитини температуру потрібно збивати за допомогою ліків, якщо вона підвищилася до 38 градусів. Якщо у неї є хронічні захворювання нервової системи, дихальних шляхів, легенів, вади серця, то можеш діяти при 37, 8. Найкраще, звичайно, порадитися з лікарем.