Холодна вода небезпечна для серця

Відчуваєте запаморочення? Задихаєтеся? Можливо, це пов'язано з тим, що ваше тіло вступило в контакт з холодною водою! Низька температура води збільшує навантаження на серцево-судинну систему і кровообіг, як попереджають лікарі.

Холодна вода небезпечна для серця
Ми всі знаємо про користь контрастного душу, обожнюємо стрибати після лазні в ополонку і занурюватися в святі джерела, після яких наші тіла стають червоними як стручковий перець. Однак, холодна вода корисна далеко не всім людям. У тих, хто має якісь проблеми з серцем і кровообігом, вона може викликати тривожні симптоми.

У журнал про здоров'я Harvard Health Letter один читач надіслав лист: "Я намагався зайти в басейн свого спортивного центру, який знаходився на відкритому повітрі. У мене перехопило подих, з'явилося запаморочення і слабкість. Невже це пов'язано з водою?"

"Ви вчинили дуже мудро, коли вирішили якнайшвидше вибратися з води, - відповів на сторінках журналу доктор Томас з бостонського Partners Healthcare System. - Наші тіла вельми специфічно реагують на такі подразники, як холодна вода. По-перше, кровоносні судини звужуються, щоб зберегти тепло. Це може вплинути на збої серцево-судинної діяльності, призвести до проблем із серцем. По-друге, відбуваються зміни в режимі дихання, що небезпечно для астматиків. Навіть нескладне плавання, або просте ходіння у воді - додаткове навантаження на серце".

Доктор Лі порадив чоловіку зробити кардіограму і провести інші аналізи серцевої діяльності. Якщо ніяких порушень виявлено не буде, то у людини, скоріше всього, екстремальна чутливість до холоду.