Як День Святого Валентина руйнує стосунки?

У дослідженні, проведеному в 2004 році в Університеті штату Арізона, найбільше число розривів відбувається за тиждень до і тиждень після 14 лютого.

Як День Святого Валентина руйнує стосунки?
Вчені виявили дві можливі причини збільшення числа розлучень у День всіх закоханих:

1. Перша причина - гіпотеза підбурювання

Її суть у тому, що 14 лютого викликає безліч порівнянь (з іншими парами), які згубні для відносин.

Партнери можуть не виправдовувати культурні очікування, які асоціюються зі святом, тому що їх подарунки недостатньо продумані, побачення недостатньо романтичні або їх нижня білизна недостатньо сексуальна для такого особливого дня. Такі “провали“ можуть бути дуже шкідливі, особливо на контрасті з “ідеальними“ діями інших пар в свято. “Моя сестра отримала дюжини троянд в цьому році, а ти подарував лише один десяток! Неромантичний нероба!“. Коли партнери не відповідають очікуванням, альтернативи починають кидатися в очі.

2. Друга причина - гіпотеза каталізатора

День Святого Валентина може посилити і підкреслити вже існуючі проблеми. Це свято може стати часом, коли всі проблеми, які ви з партнером приховували, вириваються назовні, завдаючи відносинам відчутної шкоди. Нестабільні відносини можуть стати ще більш нестабільними в період свята. Можливо, ви були не найкращим партнером протягом усього року і ваші мляві спроби виправити 14 лютого лише стали останньою краплею. Відносини з серйозними проблемами так чи інакше призвели до розриву, День Святого Валентина лише прискорив їх, прискоривши неминучий процес.

Результати дослідження 2004 року не підтримують гіпотезу підбурювання. На День Святого Валентина розпадалися пари, стосунки яких вже “тріщали по швах“. 1:0 на користь гіпотези каталізатора.

Висновок простий: якщо ваші стосунки міцні - не турбуйтеся. День Святого Валентина не небезпечний для відносин, в яких все добре. Але якщо останнім часом у вас виникали складності - 14 лютого потрібно докласти максимум зусиль і все залагодити.