Що потрібно знати, якщо вирішили стати мамою

«Буде нелегко», «Ну все-е-е, готуйся», «наступного разу допити чашку кави ти зможеш роки через три», «Забудь про особисте життя»... Чим тільки не лякали знайомі матусі зі стажем, почувши про моє становище. Виявилося, не тим вони мене лякали. Я так і не дочекалася того самого «буде важко», не сиділа на дієті, каву стала допивати набагато раніше, правда, не завжди гарячу.

Що потрібно знати, якщо вирішили стати мамою
1. Виробники нижньої білизни недолюблюють вагітних.

А як інакше пояснити шокуючу антисексуальність бюстгальтерів для майбутніх і молодих мам? І чим більше розмір, а він «росте» в положенні, тим гіршими груди виглядають в цих... виробах. Найжорстокіше, що навіть будучи таким потворним, ця білизна далеко не завжди зручна для сну і годування в ній. До речі, годуючі мами сплять в бюстгальтерах... місяцями.

2. Мама новонародженого - це той же однорукий генерал, друга рука якого окупована немовлям.

Залишившись вільною я роздаю вказівки старшій дитині, направляю чоловіка, готую і переробляю нескінченну домашню роботу. Загалом, якщо ви зараз вагітні, тренуйтеся управлятися однією рукою, скоро ці навички вам знадобляться. Також, як і зав'язування слінга, який не завжди, але часто допомагає звільнити мамі руки.

3. Доведеться на якийсь час забути про манери, так як є, швидше за все, теж доведеться однією рукою.

За законом Мерфі, немовлята починають безутішно плакати якраз під час обіду/вечері, тому доводиться їсти швидко з чадом напереваги. І тут вже, повірте, не до ножів. А взагалі я помітила, що найсмачніша їжа - це та, яку їж, поки спить дитина.

4. Про те, що вдосталь поспати тепер не доведеться.

Я це знала, але не знала, що стан материнського недосипу в точності повторює стан студентського похмілля. Той же головний біль у 35 переноситься набагато гірше, ніж в 20. І навіть цитрамон не вип'єш. І так кілька місяців.

5. У якийсь момент чашка гарячого чаю/кави стає чимось пристрасно жаданим.

Як правило, між заварюванням напою і його поглинанням я заспокоююсь, міняю підгузник або годую улюбленого пупса. Так що ТАК, кава дістається, але найчастіше холодною.

6. Мої красиві, з такою любов'ю вибрані сумки доведеться скласти в шафу.

Котити коляску і одночасно без кінця поправляти з'їжджаючу з плеча сумку мені не сподобалося. Довелося замінити всі місткі моделі на маленьку через плече. Правда, і вона не рятує, коли виходиш зі слінгом.

7. Коляска може не сподобатися дитині.

І ніхто чомусь не говорив мені, що найбільш зручна, красива і дорога коляска, яку ви з чоловіком вибирали кілька місяців, замовляли друзям привезти з Штатів і боялися не отримати вчасно, може не сподобатися дитині! І що буде вона в ній безутішно плакати, вводячи вас в повну прострацію, тому що додатково до перерахованих зусиль ви відвалили за неї купу грошей.