Чи варто гнатися за стандартами краси?

Суворо наказані нам сантиметри в області грудей, талії і стегон є «золотим» стандартом, відповідати якому ти мусиш, бо сантиметр вліво, сантиметр вправо карається випаданням з когорти «худих, підтягнутих і струнких», що в перекладі на сучасну мову означає «успішних».

Чи варто гнатися за стандартами краси?
Стандартні» страждання

Мова йде про тебе і всіх тих, ім'я кому - легіон: нормальних, здорових, чарівних і інших, рішуче не бажаючі вписуватися туди, куди нас хочуть запхати глянцеві журнали і індустрія моди і краси.

Ще 40-50 років тому манекенниці і фотомоделі важили на 10% менше загальноприйнятої норми. Сьогодні - вже мінус 25%. Деякі з них помирають від виснаження прямо на подіумі.

І ось цей «ідеал» з обкладинок і рекламних плакатів дивиться на нас з перевагою у погляді: «А ти не така: не з осиною талією, не з плоскими грудьми, не з мальчиковими стегнами» Так, дійсно. Ну і що? Хто наказав і призначив, що ти повинна бути саме така, худа і плоска, - під стандарт?

Замість того, щоб шукати відповідь на це питання, ми намагаємося влаштувати своє життя під складені кимось таблиці та формули і проводимо години перед дзеркалом у виснажливій душу критиці власної фігури і гарячковому пошуку шляхів її зміни.

У лабіринті причин

Теорій-безліч. Хтось вважає, що виною всьому християнський звід чеснот, слідуючи якому товстий - значить, ледачий і пусте, а худий - працьовитий і енергійний. Інші вважають, що наближення еталонів жіночої фігури до чоловічих стандартів знаходить пояснення у великій кількості гомосексуалістів серед дизайнерів-модельєрів. Треті вважають, що вся справа - в набутті жінкою нашого часу великої економічної незалежності.

Тобто спосіб дії жінка все більше стала схожою на чоловіка, значить, і свій образ стала підтягувати під стандарт «мужності». А всі свої «розпізнавальні ознаки» - пишні груди, округлі стегна - стало прийнято якось зменшувати, а якщо не виходить - приховувати і ховати. Під піджак, наприклад, - теж, до речі, явне запозичення з чоловічого гардеробу, або штани.

Великі груди при прийомі на роботу відразу викличуть сумніви в твоїй серйозності. Адже коли всі твої звабливі округлості будуть плисти по офісу, чим будуть зайняті думки колег сильної статі? Ось і виходить, як в байці Крилова: «Ти винен лише в тому, що хочеться мені їсти».

А кому це вигідно?

В першу чергу індустрії дієтології та фармакології з їх численними винаходами чудотворних коштів краси, стрункості, молодості і ще тисячі і одного блага у вигляді таблеток, кремів, гелів і ще казна-яких фантастичних вигадок. А незліченні салони краси з переможною армією косметологів? А тріумфальні плеяди пластичних хірургів? Їм усім потрібна робота. А все це вкупі - мільйонні і мільярдні прибутки, зароблені на твоїх комплексах.

А що ти отримуєш? Вічне невдоволення, дратівливість, виразку шлунка і як апофеоз, якщо не зможеш вчасно зупинитися, анорексію. До речі, в Швейцарії останній навіть пам'ятник поставили - як національній героїні, постраждалій в боротьбі за недоїданням.

Втіха для пампушок

Тому що чоловіче ставлення до жіночих форм абсолютно відрізняється від вашого. Звичайно, деякі чоловіки, під впливом проникливої рекламної думки, іноді кажуть, що віддають перевагу «худеньким». Але тут треба враховувати особливості чоловічого ментального складу та мовних засобів вираження, оскільки для середньостатистичного чоловіка в поняття «худенька» вільно укладаються габарити між 44 і 52 розміром - у залежності від загальної привабливості об'єкта, його симпатії.

Дуже шкідлива річ в господарстві

Це твої підлогові ваги. І знаєш чому? Тому що згідно з їх показаннями ти завжди будеш обманювати себе. Адже ваги не враховують структури і ваги кісток, не беруть до уваги співвідношення м'язів і жирової тканини (м'язи на 40% важче), середовища свого проживання і маси інших індивідуальних особливостей.

Актуально - бути собою

Це і є головне, а не шалене прагнення більшості жінок займати якомога менше місця в навколишньому просторі. А ще - не звертати уваги на фарисейські мови програмованого соціуму, який лякає, що якщо ти не вписуєшся в норми «стільки-то на стільки-то» - значить, нездорова, неуспішна, некрасива і це життя не для тебе.

Американські вчені - доки у різноманітних дослідженнях і статистиках - довели якраз протилежне. Виявляється, твій організм сам знає і регулює, яким йому бути в той чи інший час, в тому чи іншому віковому відрізку і в будь-яких інших ситуаціях. І часто розумна повнота є тим бар'єром, який захищає від багатьох неприємностей, в тому числі і від хвороб. Так що думайте самі, вирішуйте самі - мати або не мати.

Краса в розмаїтті

Так що ж протиставити загальній манії схуднення? Весь світ у її різноманітності. Зніми окуляри і подивися навколо: природа прекрасна саме відсутністю стандартів та недотриманням правил «всі, як один». Ми різні - і в цьому наша основна цінність. Ми не схожі один на одного - і це робить нас неповторними.

Поглянь на індійських танцівниць. Хто наважиться заявити, що вони не гарні? Адже серед них немає худеньких, навпаки, їх танці - це свято пишноти і пластики чарівних жіночих форм. Може, спеціально світ і зберігає недоторканими ці одвічні стандарти справжньої краси, щоб коли-небудь, прозрівши, ми з подивом помітили: «Так це ж дійсно прекрасно!».