Медики довели, що можна полюбити свою повноту

Почуття незадоволеності своїм тілом - біль сучасних жінок. Їм нав'язуються еталони краси у вигляді дуже худеньких моделей. Однак можна прийняти і полюбити себе навіть із зайвими кілограмами, стверджують психологи на сторінках журналу Social Psychological and Personality Science. Вони розповіли, як це зробити.

Медики довели, що можна полюбити свою повноту
Соціальні психологи з Південного Методистського Університету в США поділилися результатами свого наукового проекту. Не потрібно бути суперстрункою, щоб бути щасливою, стверджують вони.

«Щоб позбавити жінок від постійного відчуття незадоволеності своїм тілом, досить переконати їх, що чоловіки віддають перевагу більш повним дамам, ніж худеньким зі сторінок журналів», - цитує психологів видання.
Експерти відзначають, що сучасні жінки постійно піддаються агресивному впливу з боку телебачення, журналів та інтернету. Представницям слабкої статі навіюється, як повинна виглядати "по-справжньому" красива жінка. Головним критерієм її краси є худоба.

За словами медиків, розбіжність з цим ідеалом стає постійним джерелом невдоволення своїм зовнішнім виглядом і вагою для мільйонів звичайних жінок, що призводить до погіршення якості їх життя, до депресій і інших розладів психіки. «Ми з'ясували, що соромлячись і постійно порівнюючи себе з ідеалом, жінки рідше займаються сексом, отримують від нього менше задоволення і частіше відчувають себе нещасними в шлюбі», - пояснюють фахівці.

Між тим, вирішити цю проблему не так вже складно, вважають вони. Для цього потрібно як можна частіше розповідати пишечкам про те, що в реальному житті абсолютна більшість чоловіків вважає за краще дам з більш округлими формами, ніж у моделей з журналів. Такий метод психологи називають «зміною установок».

На доказ фахівці розповіли про експеримент з участю 448 гетеросексуальних жінок. Їм показували тіла повних моделей, супроводжуючи знімки розповідями про те, що саме ці тіла були охарактеризовані чоловіками як найбільш привабливі та сексуальні. В результаті самооцінка жінок відчутно підвищувалася, вони говорили про себе вже в більш впевненому тоні і більш схвально оцінювали власну зовнішність.

«В свідомості жінок, як правило, живе впевненість у тому, що чоловіки віддають перевагу дуже худим, і це впливає на їх сприйняття самих себе незалежно від реальних розмірів і маси тіла. Зміна жіночих уявлень про те, що чоловіки вважають ідеалом краси, може зробити жінок більш задоволеними своїм тілом і позитивно вплинути на їх здоров'я і благополуччя», - резюмували автори даної роботи.