Як навчитись переконувати людину

Іноді це трапляється навіть з тими, хто звик приймати рішення сам. Замислюєш одне, а виходить зовсім інше. Наприклад, тихі посиденьки з подругами раптово обертаються танцями до упаду в нічному клубі у чорта на куличках (при тому, що ти обіцяла собі лягти ніяк не пізніше одинадцятої).

Як навчитись переконувати людину
Можна припустити, що тебе обпоїли і непритомну транспортували на цей шабаш. Але напевно все вирішилося полюбовно. Просто хтось із вашої компанії майстерно володіє даром переконання. І ти, як і всі інші, стала жертвою цієї страшної людини.

Твій випадок не поодинокий. Якщо вірити, людина стикається з різними формами переконання тисячу разів на день. "Часом ми зустрічаємо майстрів, які кого завгодно можуть запалити своїми ідеями, - говорить Кріс Хіларі, автор книги "27 можливостей переконання: прості стратегії підкорення аудиторії і придбання союзників”. - Таке враження, що вони володіють якоюсь чарівною надсилою”.

Ну що ж, пора розкрити секрет всієї цієї магії і перетворитися в людину переконуючу.

Переможи страх
Все-таки не зрозуміло, чому, наприклад, твоя колега вибиває бюджети на неймовірні проекти, в той час як іншим начальник часто відповідає відмовою. Може, вона чимось шантажує боса?

Просто вона - жінка без страху і докору. Залишилося тільки зрозуміти, в чому причина такої сили духу.

Дослідження показують, що психопати страждають порушеннями функції мозочкової мигдалини (частини мозку, що відповідає за емоції). Хоча страждають - голосно сказано. Дефект притупляє відчуття страху.

Якщо ти боїшся просити у шефа підвищення, заради якого гарувала півроку, спочатку переконай себе, що гідна нагороди. Продумай все, що збираєшся сказати. Успіх підприємства залежить від того, наскільки впевнено веде себе людина. Щоб твої слова звучали вагоміше, заздалегідь проведи репетицію.

Розпізнай свої слабкості
Мова зараз не про твою прихильність до печива, а про дійсно важливі речі - про тих, що заважають людям сприймати тебе адекватно. Адже, погодься, одна справа - приховувати недоліки або не надавати їм значення і зовсім інша - перетворити їх на переваги. Якщо ти знаєш свої слабкі сторони, значить, можеш керувати тим, як оточуючі сприймають. Потрібно тільки подати мінуси у вигідному світлі.

Припустимо, ти вперта і свавільна, ніж доводиш колег і начальство до сказу. Спробуй як-небудь для різноманітності почати свій виступ перед колективом не істерикою, а такою фразою: "Можливо, я з надмірною ретельністю відстоюю свої ідеї і іноді можу трохи перегнути палицю. Якщо таке трапиться, ви мені скажете, добре?” Вуаля! Люди, які ще хвилину назад вважали тебе припадочною, миттєво переймаються до тебе симпатією.

Виглядай уважною
За чутками, стрункі ноги і красива лінія декольте - відмінні помічники в досягненні мети, але мова зараз йде не про них.

Зоровий контакт - ось більш дієва річ для встановлення продуктивних відносин (навіть якщо ти претендуєш на посаду стриптизерки). Експерти впевнені: у більшості випадків довіра виникає саме завдяки йому. Щоб увійти в контакт, спробуй витримати погляд співрозмовника протягом декількох секунд. Але не більше, інакше він може напружитися і прийняти тебе за маньячку або співробітницю правоохоронних органів.

Мова тіла відображає емоційний стан людей. Вивчи її, і ти зможеш діяти напевно. Приклад: співробітник банку, якого ти переконуєш видати безвідсотковий кредит на купівлю життєво необхідного тобі "Феррарі”, відкидається в кріслі і схрещує руки. Схоже, твоя ідея йому не по душі - пора спробувати інший підхід. Помітила, що співрозмовник похитує стопою вгору-вниз? Це явний знак того, що він нервує. Постарайся розрядити обстановку, викликати посмішку.

Звертайтеся до колективного розуму
Спільність інтересів, велике поняття "ми” незамінна, якщо потрібно спонукати людину вчинити по-твоєму. Згадай, що тобі подобається той же фільм (актор, актриса) або книга, що і співрозмовнику. Щоб переговори пройшли вдало, намагайся не висловлювати прямої незгоди, просто замінюй "але” на "і”. Ще один ефективний трюк - "віддзеркалюй” позу співрозмовника. Дослідження, проведені в Університеті Дьюка (США), показали, що викладачі більш лояльно ставляться до студентів, які поволі копіюють їх рухи і положення тіла. Такі дії змушують людей підсвідомо відчувати схожість, на основі чого виникає довіра.

Заручись авторитетом
Люди схильні довіряти авторитетам. Однак не кожному під силу приміряти на себе роль лідера. Використовуй оцінку третіх осіб для того, щоб змусити людей прийняти потрібне тобі рішення. Якщо ви з коханим чоловіком ніяк не можете визначитися з вибором ресторану, заяви про що-небудь типу: "Моя подруга, до речі, шеф-кухар, бувала в цьому закладі і може заприсягтися, що тутешні краби дійсно родом з Камчатки, а не з Підмосков'я”. Ця репліка свідчить, що ти, з одного боку, володієш сакральними знаннями про місцеві делікатеси (а це вже саме по собі заявка на лідерство), а з іншого - знаходишся в тому ж човні, що й твій супутник. Якби сталося харчове отруєння, відповідальність не на тобі, а на міфічній подрузі - кухаря.

Є люди, які можуть будь-кого змусити танцювати під свою дудку. Вони поволі проходяться по твоїм найбільш чутливим точкам, викликаючи почуття провини, жалю або марнославства.

Тобою маніпулюють, якщо ти чуєш:
"Як чуйна начальниця (хороша мати), ти зобов'язана..." Апеляція до вічних цінностей може підкосити кого завгодно, адже прагнення до перфекціонізму, як правило, нестримно. Не перетворюйся в нав'язуваний тобі образ. Зрештою, чуйна начальниця і хороша мати повинна вміти відстоювати свої інтереси.

"О, хочу поділитися з тобою однією таємною річчю..." Ти раптом виявляєш, що малознайома жінка нашіптує тобі подробиці своїх пологів. Подібна близькість загрожує повною безпорадністю: такій душевній людині складно відмовити. Так що оберігай свої кордони.

"Ти що ж це, не з нами?" І в цьому вигуку відлунням звучить все розчарування кращих подруг, яких ти, на їхню думку, зараз підло зрадила. Почуття приналежності до якої-небудь спільноти дуже важливе для людини.

"Тільки ти можеш мене врятувати..." Благальний погляд і ти відчуваєш себе лицарем на білому коні. Шашка додається. Відчуття власної значущості тішиться по повній програмі, але в якийсь момент ти розумієш, що коні біжать і біжать, а хати горять і горять. Стоп: порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих.