Сидячий спосіб життя вбиває навіть спортсменів

Канадські вчені з'ясували, що регулярні фізичні навантаження не здатні повністю подолати негативні наслідки сидячого способу життя. Навіть якщо ви займаєтеся по годині в день, цього все одно недостатньо для зниження ризику хвороб серця, діабету і раку, якщо ваша робота пов'язана з постійним сидінням.

Сидячий спосіб життя вбиває навіть спортсменів
Сидячий спосіб життя являє велику загрозу для здоров'я людини та його вплив неможливо знизити навіть з допомогою регулярної фізичної активності. Вчені з Toronto Rehabilitation Institute з'ясували, що незалежно від того, займається людина яким-небудь спортом регулярно чи ні, сидяча робота все одно збільшує небезпеку розвитку хвороб серця, діабету і раку.

Це дослідження спростувало результати інших 47 наукових праць з даного питання і показало, що навіть однієї години занять спортом у день недостатньо для подолання негативного впливу сидячого способу життя в останні 23 години. Канадські вчені підтвердили, що ризик погіршення здоров'я вище серед тих, хто взагалі не займається, ніж серед тих, хто займається.

Між тим, більше половини часу середньостатистична людина сьогодні витрачає на перегляд телевізора, роботу комп'ютера або поїздки на роботу і додому. Найчастіше всі ці заняття проводяться в сидячому положенні.

"Фізичні навантаження не дають людині морального права залишатися в неактивному стані більшу частину дня, - говорить автор дослідження доктор Девід Алтер. - Наша робота показала, що, незважаючи на очевидні переваги фізичної активності для здоров'я людини, сама по собі вона не є достатнім засобом подолання ризиків хвороб, що виникають від сидячого способу життя. Єдине, що ми довели, так це те, що негативні наслідки сидячого способу життя можна лише незначно знизити при регулярній фізичній активності. Надалі нам потрібно визначити, яка кількість навантажень необхідна для більш помітної боротьби з ризиком передчасної смерті, який пов'язаний з малою рухливістю людини".