Чим небезпечні свіжовичавлені соки?

Свіжовичавлені соки завжди вважалися напоєм для здоров'я, проте експерти підкреслюють, що вони можуть нашкодити зубам і навіть викликати збільшення ваги. Більш того, захоплення подібними соками позбавляє організм людини поживних речовин.

Чим небезпечні свіжовичавлені соки?
Останні кілька років у світі панує справжній соковий бум, на чолі якого різні зірки від Кейт Міддлтон до Анджеліни Джолі. Продаж соковижималок та блендерів б'є всі рекорди, і все більша кількість людей починають і закінчують свій день зі склянки свіжовичавленого соку. Це може бути простий сік з декількох апельсинів, або складні комбінації, які включають в себе і овочі, і рослини, і навіть деякі спеції.

Прихильники соків стверджують, що цей напій в різних іпостасях - від свіжовичавленого соку до смузі - володіє масою корисних властивостей. Крім того, за допомогою соку людина нібито отримує величезну кількість поживних речовин, включаючи вітаміни, мінерали і перешкоджаючі утворенню ракових хвороб антиоксиданти.

Однак експерти підкреслюють, що одержимість соками є одним з головних факторів розвитку епідемії ожиріння на планеті. Дієтологи називають соки такими ж шкідливими для здоров'я, як кока-колу, за кількістю цукру. Дійсно, у деяких соках цукру стільки, скільки його не зустрінеш навіть у популярної газованої води.

Саме тому соки можна звинуватити в набиранні ваги, поширенні діабету другого типу і проблеми з зубами. Експерти підкреслюють, що при обробці натуральних фруктів і овочів і перетворенні їх в соки втрачається величезна кількість корисних живильних речовин, які людина б одержала, якби їла повноцінне яблуко або апельсин.

Немає жодних сумнівів у тому, що фрукти та овочі корисні для нас. Вони захищають людей від інсульту, гіпертонії, хвороб серця і навіть деяких видів раку. Вони забезпечують наш організм цинком, необхідним для імунної системи, і фолієвою кислотою, необхідної для виробництва червоних кров'яних клітин. Проблема полягає в тому, що в соках корисних поживних речовин значно менше.

Значна їх кількість міститься в шкірці та м'якоті, які в процесі виготовлення соків видавлюються або знищуються. Крім того, в соках немає волокон, а ця частина фруктів і овочів є необхідною для травної системи людини. Волокна допомагають розвитку корисних бактерій в кишечнику.