Стало відомо, хто більше страждає від зради

Стало відомо, хто більше страждає від невірності. За підсумками наймасштабнішого на сьогоднішній день дослідження невірності, вчені з Університету Чепмена (Chapman University, США), які з'ясували, що чоловіки і жінки відчувають різні відчуття, коли справа доходить до почуття ревнощів. Опитування 64 000 дорослих американців являє собою перше широке вивчення того, як стать і сексуальна орієнтація впливає на реакцію у відповідь на потенціал емоційної та сексуальної невірності.

Стало відомо, хто більше страждає від зради
За даними дослідження, гетеросексуальні чоловіки частіше, ніж гетеросексуальні жінки засмучені сексуальною невірністю (54 відсотків чоловіків проти 35 відсотків жінок), але в меншій мірі, ніж гетеросексуальних жінок, засмучує емоційна невірність (46 відсотків чоловіків проти 65 відсотків жінок).

Учасники дослідження повинні були відповісти на питання про те, що більше їх засмутило б: сексуальний зв'язок партнера без закоханості, або якщо їхній партнер закохається в когось іншого, але не стане займатися з ним сексом. Результати опитування показали, що гетеросексуальні чоловіки частіше, ніж гетеросексуальні жінки засмучуються через сексуальноу невірность і рідше, ніж гетеросексуальні жінки, засмучуються через емоційну невірность. Бісексуальні чоловіки і жінки, а також геї і лесбіянки, істотних відмінностей у відповідях не показали.

"Гетеросексуальні чоловіки дійсно виділяються з усіх інших груп: вони були єдиними, які набагато більш ймовірно, будуть найбільш засмучені сексуальною невірністю, а не емоційною невірністю", сказав Девід Фредерік, доктор філософії, провідний автор дослідження. "Відносини геїв, лесбіянок, бісексуалів - як чоловіків, так і жінки, досліджені не в повній мірі через їх малу кількість у серед опитаних, тому їх перспективи поведінки потребують додаткового вивчення."

Сексуальна і емоційна невірність може заподіяти шкоду як чоловікам, так і жінкам, а психологічні травми призводять лише до проблем зі здоров'ям, але і до насильства з боку партнера, втрати фінансових ресурсів і так далі.

"Реакція чоловіків і жінок на загрозу невірності знаходиться в дуже широкому діапазоні - від інтенсивних мук ревнощів для залучення уваги, щоб повернути свого партнера назад, до агресивної і небезпечної поведінки, тому важливо зрозуміти, які самі найпотужніші чинники ревнощів", говорить доктор Фредерік.

Вчений зазначає, що чоловіки стикаються з проблемою, яка жінкам невідома - батьківська невизначеність. Чоловіки ніколи не знають, пов'язана з ними їх дитина генетично, завжди є шанс, що дитина могла бути народжена від іншого. На відміну від чоловіків, жінки ніколи не стикаються з проблемою материнської невизначеності. Таким чином, у той час як чоловіки і жінки відчувають ревнощі, чоловіки можуть демонструвати особливо сильну реакцію в порівнянні з жінками. Крім того, в той час як жінки не відчувають материнської невизначеності, вони переживають за потенційну втрату ресурсів і захист з боку партнера, якщо він спрямовує свої "інвестиції" на інший об'єкт.

Соціокультурні перспективи, як правило, не мають ніякої різниці, яку можна було б очікувати між чоловіками і жінками. Тим не менш, це дослідження зазначає, що соціалізація чоловіків припускає, що мужність включає в себе і сексуальну майстерність. Якщо партнерка вчиняє статевий акт невірності, це ставить під сумнів його сексуальну майстерність і, отже, загрожує його мужності, що в свою чергу скидає його вниз по соціальних сходах. Саме це змушує чоловіка більше боятися фізичної зради, ніж емоційної невірності.

Дослідження враховувало різні зрізи суспільства - від вікових до матеріальних. Однак, ці гендерні відмінності ревнощів відзначалися в різних вікових групах, так і в групах з різним рівнем доходу, сімейної історії, віку відносин і т. д. Такі фактори, як вік, дохід, наявність дітей не були пов'язані з розладом через сексуальну або емоційну невірність. Тим не менш, молоді учасники опитування були помітно сильніше засмучені фізичної невірністю, ніж дорослі учасники дослідження.

Опитування також виявивило, що невірність є найбільш поширеною проблемою в сім'ї. Мета-аналіз показав, що 34% чоловіків і 24% жінок були залучені в позашлюбну статеву діяльність (!). Невірність у відносинах без шлюбу виявилася ще більш поширеним явищем.

Всього пройшли опитування 63894 учасників віком від 18-65 років. Середній вік учасників дослідження 30 років.